Zoeken op maisonnera.eu
Bijvoorbeeld: 11-12-2018
Bijvoorbeeld: 11-12-2018

Lot-et-Garonne

Kenmerkend voor de Lot-et-Garonne zijn de mooie landschappen, de grote landbouwgebieden, de vele waterwegen en een schitterend cultureel erfgoed. Het heuvellandschap bestaat uit glooiingen met soms redelijke stijgingen en dalingen, maar kent ook gebieden met vele krijtrotsen. Echter, dankzij het milde klimaat is het het gebied met de grootste boomgaarden van Europa. Opvallend is dat hoewel er voor toeristen genoeg te beleven is, u zelden het gevoel heeft in een supertoeristisch gebied terecht te komen. U kunt zich prima mengen met de vriendelijke en gastvrije bevolking.

Vakantie in Lot-et-Garonne

Het departement is vernoemt naar de twee belangrijkste rivieren uit het gebied, namelijk de Lot en de Garonne, welke uitermate geschikt zijn voor de watersport. Tussen de heuvelachtige landschappen liggen veel typisch Franse dorpjes waarvan er velen dateren uit het Romeinse tijdperk of de Middeleeuwen. Sommige zijn in de loop der jaren uitgegroeid tot complete stadjes waarvan alleen het centrum nog historische gebouwen telt. Veel plaats- en familienamen vinden dan ook hun oorsprong uit de tijd van het Romeinse Rijk.

Geniet hier van een kopje koffie op een centraal gelegen plein en wandel over een gezellige markt waar de geur van kruiden en specerijen u tegemoet komt. Sfeervolle plaatsjes met een authentieke dorpskern, mooi uitzicht of een bastide zijn Puymirol, Penne d’Agenais en Duras.

Vakantiehuis in Lot-et-Garonne

De hoofdstad van het departement is Agen en deze stad ligt aan de noordkant van de rivier La Garonne. U bent hier aan het juiste adres als u van winkelen houdt en van het stadse leven wilt genieten. In het centrum vindt u een prachtige kathedraal uit de 12e eeuw, deze is gewijd aan de Heilige Caprasius. Andere grote plaatsen zoals Monflanquin, Villeréal en Villeneuve-sur-Lot zijn ook beslist een bezoek waard. In het stadje Nerac vindt u Château de Nérac, een prachtig kasteel in de Renaissance bouwstijl. Het grootste gedeelte is tijdens de Franse Revolutie verwoest, waardoor alleen de noordelijke vleugel nog origineel is.

Wanneer u door het departement rijdt, komt u veel landbouwgrond tegen. Hierop wordt veel fruit en groente geteeld, aangevuld met velden vol zonnebloemen. De pitten worden als voer voor het lokale vee gebruikt. Een opvallende verschijning zijn de blonde koeien van het ras Blonde d’Aquitaine, vernoemd naar de regio waar de koeien voorkomen.

In de regio zijn relatief veel boeren en bedrijven die mooie streekproducten produceren. Een typisch streekproduct zijn pruimen welke je tegenkomt op markten en in restaurants. Op de grens met de departementen Gers en Les Landes liggen de wijngaarden van Armagnac, de duurste cognacsoort ter wereld. Daarnaast komen uit de Lot-et-Garonne onder meer de wijnen van Buzet en Côtes de Duras.

Silvery

Vakantiehuis Silvery
Lot-et-Garonne
Vrijstaand, Vakantiehuis, Villa

Silvery is een groot landhuis met een privé zwembad, vrij gelegen op een terrein van 4 hectare. Vanaf het terras heeft u een schitterend uitzicht op het 3 kilometer verder gelegen dorp Monflanquin. In de buurt liggen de karakteristieke dorpjes Villeneuve-sur-Lot, Pujols, Villeréal en Monpazier.

12 personen
Code:
AL-JO7
Vanaf € 2500 per week

Jacky

Jacky met zwembad 10x5
Lot-et-Garonne
Vrijstaand, Vakantiehuis

Op 4 km van het dorp Monflanquin ligt dit schitterende landhuis met privé zwembad. Rustig gelegen en omgeven door prachtige natuur. Monflanquin ligt in de vallei van de Lède, op de heuvel Haut Agenais en wordt gezien als een van de mooiste dorpen in Frankrijk.

9.4
8 personen
Code:
AL-JA1
Vanaf € 900 per week

Juliette

Lot-et-Garonne
Vakantiehuis, Villa

Landhuis Juliette ligt boven op een heuvel en heeft een adembenemend uitzicht. Dit landhuis met privé zwembad ligt op een terrein van 1 ha, de eigenaren wonen op hetzelfde terrein in een kleiner vrijstaand huis maar aan de andere kant, waardoor beide huizen volledige privacy hebben.

8 personen
Code:
AL-JO8
Vanaf € 750 per week

Hercule

Lot-et-Garonne
Vrijstaand, Vakantiehuis

Hercule is een recent gerenoveerd vakantiehuis uit de 17e eeuw en biedt plaats aan 12 personen. Het is rustig gelegen tussen Villeréal en Monflanquin, in de Lot-et-Garonne.

12 personen
Code:
AL-JO10
Vanaf € 1200 per week

Elena

Vakantiehuis Elena
Lot-et-Garonne
Vrijstaand, Vakantiehuis

Vakantiehuis Elena is een verrassend groot en authentiek vakantiehuis en diende vroeger als watermolen. Het is een paradijs voor liefhebbers van rust, ruimte en natuur. De sfeer rondom en in het huis is zeer aangenaam te noemen.

8.0
8 personen
Code:
AL-HA1
Vanaf € 550 per week

Abby

Vakantiehuis Abby
Lot-et-Garonne
Chalet, Vakantiehuis

Net buiten het rustige dorpje Montagnac-sur-Lède, halverwege de steden Bergerac en Cahors ligt dit zomerse chalet, genaamd Abby. Gelegen op een verhoging, met een leuk uitzicht op de groene omgeving vanaf het terras en het verwarmde privé zwembad.

9.1
8 personen
Code:
AL-JO2
Vanaf € 750 per week

Saphir

Vakantiehuis Saphir
Lot-et-Garonne

Deze oude boerderij is volledig gerestaureerd tot geweldig vakantiehuis en is omgeven door 30 hectare vrije natuur, met een grote tuin en een privé zwembad. De inrichting van Saphir is zeer verzorgd, eigentijds en voldoet aan alle moderne eisen.

8 personen
Code:
AL-JO4
Vanaf € 800 per week